Ładowarka telefoniczna na rower – jaką kupić?

Telefon podczas rowerowych wycieczek może być niezwykle przydatnym urządzeniem. Nie chodzi tu jednak tylko o zwykłe komunikowanie się ze światem poprzez dzwonienie do znajomych, ale wykorzystywanie nieco bardziej zaawansowanych funkcji, takich jak robienie zdjęć, czy też monitorowanie swojego tempa jazdy i pozycji na GPS.

Brak energii w telefonie

Niestety używanie w ten sposób telefonu bardzo szybko wyczerpuje jego baterie, a w warunkach rowerowych nie za bardzo jest gdzie go na nowo naładować. Lecz czy aby na pewno?
Bez trudu można nabyć ładowarki do telefonu, które przystosowane są do użytkowania ich na rowerze. Różnią się one przede wszystkim źródłem energii. Wśród najpopularniejszych modeli wymienić można:

– ładowarkę solarną – energię czerpie z promieni słonecznych, więc naładowanie telefonu praktycznie nic nie kosztuje. Wadą tego rozwiązania jest konieczność występowania dość intensywnych promieni słońca. W jesienne i pochmurne dni raczej taka ładowarka się nie sprawdzi

– ładowarka na baterię – bardzo wygodna i szybka w działaniu. Niestety ograniczona do pojemności baterii, które tak samo, jak w telefonie, bardzo szybko się wyczerpują

– ładowarka na dynamo – prawdopodobnie jedna z lepszych form ładowania telefonu. Energia uzyskiwana jest poprzez ruch obrotowy koła, który uzależniony jest od tempa jazdy. Czas ładowania jest dość szybki, a energia występuje stale podczas jazdy i jest uzależniona tylko od tego jak szybko się jedzie.

Dodaj komentarz

Close Menu